3 Adımda Kaliteli Tercüme Hizmeti Alın!

Çoğumuz tıbbi sorular için aynı doktora, araba tamiri için aynı tamirciye ve saçımızı kestirmek için aynı saç stilistine gitmeyi tercih ediyoruz. Zamanla gelişen güven ve kişiselleştirilmiş bilgi düzeyi, gerçek bir çalışma ilişkisini inşa eden etkendir. Güvenilir bir iş ortağını genel bir servis sağlayıcıdan ayırt eder. Şüphesiz, bu tercüme sektörü için de geçerlidir. Çok dilli müşterileri ile çalışan uluslararası kuruluşlar ve şirketler, birden çok projede tutarlı bir çeviri ajansı ile ortaklığını sürdürmekten büyük ölçüde faydalanabilir.

Her yeni görevle birlikte, tercüme bürosu müşterilerinin işinin nüansları hakkında daha derin bir çalışma bilgisi kazanmanın yanı sıra, beklentileri, iletişim tercihlerini ve pürüzsüz bir iş ilişkisine katkıda bulunan diğer günlük konuları net bir şekilde anlar. Kaliteli tercüme hizmeti almanız için en önemli 3 adımı aşağıda sizler için sıraladık.

1. Piyasayı Araştırın!

Çalışmalarınızı yeni bir çeviri bürosuna göndermeden önce pazar araştırması yapmak açıklayıcı görünebilir. Fakat, önemli olan bileşen neyi araştırmanın gerektiğini bilmektir. Bir ajansın itibarı, müşteri yorumları, referansları ve alandaki yıl sayısı gibi faktörler kararınızı vermenizde kesinlikle önemli bir rol oynamalıdır. Ne tür müşteriler ile çalıştıklarını veya dilbilimcilerinin sahip oldukları bilgileri sorun.

2. Başarı için Doğru Kaynakları Sağlayın

İşini en iyi yapan tercüme bürosu bile, bir müşteriden yeterli bilgi alamadığı için yetersiz kalabilir. Doğru ve tutarlı sonuçlar elde etmek istiyorsanız çeviri ajansınıza sektörünüzle ilgili yasal ve teknik bilgi vermelisiniz.Kurumunuzun düzenli olarak kullandığı terimler ve kelime öbekleri sözlüğü hazırlanmalı ve tercüme büronuza iletilmeli, sonrasında potansiyel endişeleri veya belirsizlikleri tartışmalısınız.

3. Aranızdaki İletişimi Sürdürün

İşletmeniz statik olmamalı, yani müşteri ve tedarikçi ilişkileri en yeni ve en alakalı hedeflerinizi yansıtmalıdır. Tercüme ofisinizi terminoloji, ürün teklifleri ve çıktılarını etkileyecek diğer gelişmelerdeki değişikliklerden haberdar etmeye devam edin. Zamanla, deneyimli bir proje yöneticisi, beklentilerinizi karşılamak ve iş ihtiyaçlarınızda size uyum sağlama konusunda uzmanlaşacaktır.

Boğaziçi Tercüme Bürosu olarak profesyonellerden oluşan ekibimiz ile size, istisnai bir hizmet ve tercüme hedeflerinize ulaşma konusunda eşsiz bir avantaj sağlamaktayız. 100’den fazla çalışanımız ile size kaliteli tercüme hizmeti garantisi veriyoruz.