fbpx

Akademik Tercüme Hizmetlerinde Profesyonel Çözümler

Tercüme bürolarından çevirisi en çok talep edilen türlerden biri, akademik tercümedir. Bu çeviri çeşidi, hem büyük önem arz eder hem de oldukça fazla dikkat gerektirir. Peki, akademik tercümenin üniversitelerle olan ilişkisi nasıl açıklanabilir?

Türkiye, artık hemen her ilinde üniversite bulunduran ve bu üniversitelerin sayısını günden güne arttıran bir ülkedir. Hepimizin bildiği üzere, üniversitelerin son sınıfındaki öğrenciler, mezun olabilmek için tez hazırlar.

Bu tezi yazmak, İletişim ya da Hukuk fark etmeksizin çoğu fakültede bir zorunluluktur. Üniversiteler, öğrencilerden bazen tezlerini yabancı dilde hazırlamalarını talep edebilir. Bunun yanı sıra, öğrenciler yine tez yazarken yabancı kaynaklardan bilgi edinmeye ihtiyaç duyabilir.

İşte tam bu noktada, tercüme büroları devreye girer. Tercüme alanında faaliyet gösteren bürolar, öğrencilere tezlerini hazırlamaları konusunda yardım eder. Öyle ki tercüme bürolarına her yıl yüzlerce tez tercümesi talebi gelmektedir.

 Profesyonel Akademik Tercüme

Hız

En hızlı şekilde teslim gerçekleştirmek için akademik çevirilerde deneyimli tercümanlar ile çalışıyoruz.

7/24 Açığız

Akademik tercümelerde dünyanın her yerinden bize istediğiniz zaman ulaşabilir teklif isteyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlar

Akademik çevirilerde 9 TL’den başlayan fiyatlar ile en rekabetçi fiyatları müşterilerimize sunuyoruz.

Yüksek Kalite

Akademik geçmişi bulunan tercümanlar ile en kaliteli çevirileri müşterilerimize sunuyoruz.

Akademik Tercümenin Dahil Olduğu Alanlar

Lisans, yüksek hatta doktora tezi çevirileri de gerçekleştiriyoruz. Akademik tercüme, tez çevirileri haricinde başka alanlara da hizmet sunar. Örneğin; akademik kariyerine devam eden kişiler yazmış oldukları metinlerin farklı dillere çevrilmesini ve böylelikle daha çok insana ulaşmasını isteyebilirler.

Çoğu yabancı üniversite kendi dillerinde akademik makaleler yazılmasını talep eder. Hatta bazılarında üniversiteye kabul için de İngilizce makale yayınlanması gerekmektedir.

Hedef Tercüme Bürosu olarak Akademik tüm yayınlar için tercüme hizmetleri veriyoruz. Araştırma sonuçları, sunumlar, bilimsel yayınlar, köşe yazıları, blog yazıları hatta kitap çevirileri de dahil olmak üzere bilimsel tüm yayınlar için profesyonel tercümanlar ile çalışıyoruz.

Hızlı İletişim!

Dakikalar İçerisinde Teklif Alın!

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

İrtibat Telefonu

Çeviri Dosyanız

Akademik Tercüme Fiyatları

Türkçe – İngilizce Akademik Tercüme

9 TL 1000 Karakter
    • Fiyatlarımıza K.D.V Dahil Değildir.

İngilizce – Türkçe Akademik Tercüme

9 TL 1000 Karakter
    • Fiyatlarımıza K.D.V Dahil Değildir.
Mütercim Tercümanlar İçin Akademisyen Olmak

Akademik Makale Çevirilerinde Tercümanlarda Bulunması Gereken Vasıflar

Akademik çeviri, her anlamıyla dikkat ve özen gerektiren bir alandır. Bu nedenle, hizmet almak isteyen kişilerin kesinlikle profesyonellerle çalışmaları gerekir. Tercümanların da çevirilerini yaparken belli başlı noktaları göz önünde bulundurması şarttır.

Akademik tercüme alanında çalışan bir çevirmenin, bu alanda bilgi birikimine sahip olması gerekir. Aynı zamanda, akademik metinler içlerinde oldukça fazla bilimsel terim barındırır; alanında uzman bir tercüman, yapılacak çevirilerde birebir karşılık verecek şekilde terimleri hedef dile aktarmalıdır.

Yazımızda sizlere akademik tercüme ve üniversitelerin bağlantısından bahsettik. Tez çevirisi yaptırmak isteyen tüm öğrencilere tavsiyemiz, akademik hayatlarının sekteye uğramadan devam edebilmesi için çevirilerini mutlaka profesyonel tercüme bürolarına yaptırmalarıdır.

Back to Top