Almanca Tercüme Hizmeti

Almanca tercüme hizmeti, ülkemizden Almanya’ya gitmek ve orada farklı işler yapmak isteyen kişi ve kuruluşlar tarafından talep edilen çeviri hizmetidir. Almanca, tercüme hizmeti sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Her türlü yazılı ve sözlü çeviri hizmetleri güvenilir bir şekilde veriliyor. Şirketler ve bireysel tüm müşteriler için en iyi hizmetler, en iyi çözüm seçenekleri ile sunuluyor.

Almanca dil hakimiyeti yüksek ve çeşitli mesleki alanlarda eğitim almış, teknik bilgiye sahip tercüman kadromuzla hizmetlerimizi 7/24 sunuyoruz. Web sitemiz üzerinden iletişim kurabilir, tercüme edilecek metin içeriklerini online olarak göndererek hizmet alabilirsiniz. Profesyonel tercümanlarımız, Almanca metinleri Türkçeye ya da Türkçe metinleri Almancaya çevirerek istediğiniz hizmeti sunacaktır.

Almanca Tercüme Nedir?

Almanca tercüme kaynak dilde hazırlanmış metin içerikleri ve belgelerin Almancadan Türkçeye çevrilmsi olarak tanımlanır. Dünyanın birçok ülkesinde Almanca konuşulduğu için bu ülkelerle iş ve işlem yapacak olan kişi ve işletmeler, tercümanlık hizmetlerimizden faydalanabiliyor. Almanca dil bilgisi yeterlilik belgelerine sahip olan kişiler, Almanca hazırlanmış tüm içerikleri, anlam bütünlüğü kurallarına dikkat ederek Türkçeye çeviriyor. Türkçeye çeviri yapıldığında, yeni belge düzenleniyor ve ilgili kurumlara, orijinal belgeyle birlikte teslim ediliyor.

Almanca hazırlamış belgeler Türkçeye çevrilirken, dikkat edilmesi gereken tüm hususlar göz önünde bulunduruluyor. Metin içeriği, anlam bozukluğu olmadan, her kelimenin tam karşılığı bulanarak hedef dile çevirisi yapılıyor. Almanca metin içerikleri, uzman kadromuz tarafından Türkçeye ya da farklı bir dile kolaylıkla tercüme edilebiliyor.

Tercüme Çeşitleri Nelerdir?

Tercüme bürosu olarak, dünya genelinde konuşulan dillerin tamamında tüm tercüme çeşitlerinde hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Almanca tercüme hizmetlerimiz daha çok metin tercümesi olarak yapılıyor. Bireysel ve kurumsal tüm müşterilerimize, tercüme çeşitlerini, yazılı ve sözlü tercümeler olarak sunuyoruz. Yazılı ve sözlü tercümelerde kendi içerisinde farklı gruplara ayrılıyor. Talep edilen hizmet hangi alanla ilgiliyse hizmetlerde ona göre alanında uzman tercümanlar tarafından sunulur.

Yazılı Tercüme

Almanca Türkçe tercüme hizmetlerimizde, yazılı tercüme işlemleri, yeminli tercümanlarımız kullanılarak sunuluyor. Yazılı tercüme hizmetleri, belge ve metin içeriklerinin istenilen dile çevrilerek yeni belgenin hazırlanması şeklindedir. Çeşitli iş ve işlemlerle ilgili yazılı tercüme çeşitlerine ihtiyaç duyuluyor. En çok tercüme edilen Almanca belge türleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Şirket sözleşmeleri,
 • Cihaz ya da program kullanım kılavuzu,
 • Pasaport,
 • Diploma,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İkametgah belgesi,
 • Sabıka kaydı belgesi,
 • Edebi metinler,
 • Teknik bilgiler,

Resmi kurum başvurularında istenen tüm belgeler için yazılı tercüme yapılması isteniyor. Firmamız, her türlü belge ve metin için yazılı tercüme hizmetlerini, yeminli tercümanları ile veriyor.

Sözlü Tercüme

Sözlü tercüme hizmetleri de kendi içerisinde çeşitlere ayrılıyor. Simültane ya da ardıl çeviri şeklinde sunuluyor. Simültane tercüme hizmetleri, Almanca konuşan bir kişinin yaptığı konuşmanın anında Türkçe çevrilmesi ve tüm dinleyicilere ulaştırılması şeklindedir. Ardıl tercüme ise konuşması birkaç cümle konuşur ve ardından tercümen o cümleleri Türkçeye çevirir. Konuşma yapılan alanlara göre sunulan sözlü tercüme hizmetleri farklı olabiliyor. Simültane tercüme çeşidi daha çok, konferans, eğitim ya da çeşitli açıklamalar yapılırken kullanılıyor.

Almanca Tercüme Nasıl Yapılır?

Almanca tercüme tüm dillerde olduğu gibi uzmanlı isteyen bir iştir. Almanca dilinin tüm yapısına hakim olan kişiler tarafından yapılması gerekir. Firmamız, Almanca dil bilgi seviyesi yüksek ve çeşitli mesleki alanlarda teknik bilgilere sahip elemanlarla tercüme hizmeti vermeye özen gösteriyor. Almanca olarak hazırlanmış olan metinlerin tamamını okuyor, konu ve içerik bütünlüğü anlaşıldıktan sonra Türkçeye çeviri yapılmaya başlanıyor. Almancadan çeviri yapılan her içerik yeni belge olarak hazırlanıyor. Hazırlanan belgeler gerekli kontrollerden geçtikten sonra müşteriye teslim ediliyor.

Tercüme Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Almanca tercüme hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında, hizmet alınacak büronun güvenilir olması geliyor. Tercüme yapacak olan personelin, belge içeriğini oluşturan teknik konulara hakim olması gerekiyor. Hedef tercüme bürosu olarak, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerimizin, hizmet öncesinde bizimle iletişim kurarak, nasıl bir hizmet alacakları konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Yazılı tercümeler için yeminli tercümanlık hizmetinin sunuluyor olması belgelerin doğru ve eksiksiz hazırlanması için önemlidir.

Yeminli Almanca Tercüme Nedir?

Tercümanlık hizmetlerinde güvenilir olabilmek için noter onaylı olarak hizmetler sunulur. Almanca dil bilgisine sahip olanlar, notere başvuruda bulunur ve yeterlilik belgelerini sunarlar. Noter tarafından yapılan kontroller sonrasında hazırlanan yeminli tercümen belgesi imzalandıktan sonra yeminli tercüman olarak hizmet verilmeye başlanır. Almanca yeminli tercüme hizmetlerimizde, tercüme yapan personel, hazırlanan tercüme belgesini imzalar ve kaşeler. Bu işlemler, hizmetlerin yeminli tercüman olarak sunulduğunu, belge içeriğinin doğruluğunun onaylandığını gösterir. Almanca belgeler bu şekilde tercüme edildiğinde, Türkiye’deki tüm resmi kurumlar tarafından kabul edilerek işlem alınır. Aynı şekilde Türkçe metinlerde Almancaya yeminli tercüman tarafından tercüme edildiğinde, Almanya’daki kurumlar belgeyi kabul ediyor.

Almanca Yeminli Tercüme Kontrolü Nasıl Yapılır?

Almanca tercüme yapan yeminli tercümanlarımız çalışmalarını tamamladıktan sonra hazırlanan belgeyi, kontrol ekibine teslim eder. Kontrol için oluşturulan ekipte bulunan her bir tercüman ayrı ayrı kontrol işlemini yaparak, hazırlanan yeni belgede anlam bütünlüğü, yazım kuralları gibi detaylarda hata olup olmadığını tespit etmeye çalışır. Kontrol ekibinden geçen belgeler, yeminli tercüman tarafından kaşe ve imza yapıldıktan sonra müşteriye teslim edilir.

Almanca Tercümede Uyulması Gereken Kurallar

Almanca tercüme işlemlerinde uyulması gereken kurallar, sunulan hizmetin kalitesini ortaya koyuyor. Bu kurallar, hem tercüme bürosunun hem de tercümanların dikkat etmesi gereken hususların ortaya konulmasını sağlıyor. Tercüme bürosu, müşterinin taleplerini en kısa sürede karşılamalı ve işlemleri, alanında uzman tercümanlara yaptırmalıdır.

Tercümanlar, Almanca dil bilgilerini sürekli geliştirmelidir. Almanca hazırlanmış belgeler çeviri yapılırken, tek tek cümle halinde değil bütün olarak ele alınmalıdır. İlk önce Almanca metnin tamamı okunmalı ve konunun içeriği anlaşılmalıdır. Konunun içeriği anlaşıldıktan sonra kelime yapılarına ve öbeklerine dikkat edilerek çeviri yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çeviri sonrası içerikte anlam bozukluğunun olmamasıdır.

En Çok Almancaya Çevrilen Belgeler

Türkçe Almanca tercüme hizmetleri ile birçok yazılı belge, Almancaya çevrilebiliyor. Türkiye ile Almanya arasında yapılan ticari işlemlerde, şirketler arası ticari tüm sözleşme belgeleri Almancaya çevriliyor. Türkçeden Almancaya çevrilen belgeler arasında şunlar yer alıyor:

 • Teknik bilgi içeren belgeler,
 • Tıbbi belgeler,
 • Edebiyat metinleri,
 • Hukuki metinler,
 • İş sözleşmeleri,
 • Akademik belgeler,

Yapılan iş türüne göre kullanılan her türlü belgenin tercümesi, firmamız tarafından yapılıyor. Almanca alanında uzman personellerimiz, tercüme yapılacak alanla ilgili geniş araştırmalar yaptıktan sonra belge tercüme işlemlerini başarıyla yapıyor.

Almanca Tercüme Fiyatları 2023

Almanca tercüme hizmetlerimiz 7 gün 24 saat kesintisiz olarak veriliyor. Almanca ile ilgili sunduğumuz tüm tercüme hizmetlerinde kaliteye ve güvene önem veriyoruz. Almanca tercüme fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz. 1000 karakter için 11 TL + kdv sabit fiyat tarifesi uyguluyoruz. Belge türüne ve içerik yapısına göre fiyat teklifi alabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden fiyatlar dahil her türlü bilgiyi talep edebilirsiniz.

Sonuç

Almanca tercüme hizmetlerimizin tamamını deneyimli tercümanlarımızla sunuyoruz. Resmi işlemlerde kullanılan her türlü belgenin doğru tercüme edilmesi önemlidir. Birçok konuda teknik bilgiye sahip olmadan çeviri yapılamayacağını biliyor ve tercüman kadromuzu ona göre oluşturuyoruz. Almanca belgelerinizi Türkçeye çeviri yaptırırken, orijinal belge içeriğinin bire bir anlam bozukluğu olmadan yeni belgeye aktarılması gerekiyor. Bunun için Almanca dil bilgi seviyesi yüksek, dilin özelliklerine hakim, çeviri yapılacak teknik alanda bilgi sahibi olan tercümanlarla tüm müşterilere hizmet sunuluyor.

Almanca tercüme bürosu seçiminde nelere ve hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiği konusunda da destek hizmetleri sunuyoruz. Geniş müşteri portföyümüz sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesini gösteriyor. Almanca alanında çeviri yapan yeminli tercümanlardan faydalanmak istiyorsanız, hedeftercume.com sitemizi ziyaret edebilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun belgelerinizi online göndererek tercüme ettirebilirsiniz. Her türlü belge tercüme hizmetlerinde müşterilerimize uygun fiyat teklifleri sunuyoruz.

Alanında uzman, mühendis, doktor, avukat gibi teknik konularda bilgi sahibi olan kadromuzla 7/24 hizmetler sunuyoruz. Almanya ve Türkiye arasındaki her türlü iş ve işlemler için güvenilir tercüme hizmetleri sunarak, kişi ve kuruluşların işlemlerinde sorunlar yaşanmamasını, istenilen belgelerin doğru hazırlanmasını sağlıyoruz. Yeminli tercümanlık hizmetlerimiz belgelerinizin doğru çevrilmesini sağlıyor.

Yeminli Tercüme Ücreti Ne Kadar?

Yeminli tercüme ücretleri de metin içeriğinde yer alan karakter sayısına göre belirleniyor. Noter onaylı işlemlerde fiyatlar, yıllık olarak belirleniyor ve hizmet talebinde bulananların, belge türlerine göre uygun fiyat aralığında teklifler veriliyor.

Noter Onaylı Tercüme Nasıl Yaptırılır?

Noter onaylı tercüme, belgelerini noterden onaylatan ve yemin belgesi bulunan tercümanlar tarafından yapılır. Yeminli tercüman, metin içeriklerini kaynak dilden hedef dile çevirdikten sonra hazırlanan yeni belgenin doğruluğu imzası ve kaşesi ile onaylar. Bu tercüme hizmetleri noter onaylı tercüme olarak isimlendirilir. Çünkü noter yemin belgesi, tercümanın dil bilgisinin yeterli ve hazırlanan belgeyi onaylama yetkisinin olduğunu gösterir.

Kelime Başı Çeviri Ücreti Ne Kadar?

Tercüme hizmetlerinde, kelime başı çeviriler ortalama 0.50 TL olarak yapılıyor. Çeviri yapılacak belge türüne göre fiyatlar, karakter sayısına ya da belge sayfa sayısına göre belirlenir. Belgelerin içerik durumlarına göre kelime başı ya da sayfa başı fiyatlar belirlenir.

Hizmet Almak İçin Formu Doldurun

  Almanca Tercüme Fiyatları

  En Uygun Fiyat ve En Kaliteli Hizmet Garantisi
  11 TL KDV Dahil Değildir
  Türkçe – Almanca Tercüme
  1000 Karakter
  7 Gün 24 Saat Hizmet
  11 TL KDV Dahil Değildir
  Almanca – Türkçe Tercüme
  1000 Karakter

  Farklılıklarımız

  Neden Biz?

  Almanca tercüme alanında geliştirmiş olduğumuz en yüksek fiyat ile en kaliteli çözümleri sizler için bir araya getirmiş olan firmamız bu konuda aradığınız güven ve deneyimi sizler için bir araya getirmeye devam ediyor. Şirketler yada bireysel müşterilerimizin

  Almanca metinlerini titizlikle analiz ederek en uygun çözümleri sizlerle buluşturan ekibimiz bu noktada sizler için en özel çözümleri bir araya getirmeye devam ediyor. Almanca tercüme konusunda aradığınız profesyonellik ve deneyimi hemen yakalamak için bizlere hemen ulaşın.

  En Uygun Fiyat Garantisi

  Almanca tercüme dosyanızın boyutu yada karakter sayısı her ne olursa olsun en uygun fiyat çözümlerini sizlerle buluşturan firmamız bu noktada en düşük maliyetle en kaliteli Almanca tercüme hizmetini sunmaya ediyor. Bu noktada dürüstlük ve güven ilkesinden taviz vermeden en hesaplı İngilizce çeviri çözümlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz.

  Almanca – Türkçe 11 TL

  Türkçe – Almanca 11 TL sabit fiyat garantisi ile sizlere sunulmaktadır.

  7/24 Teknik Destek

  Almanca tercüme konusunda sürekli olarak sizlere destek sunan teknik ekip ve tercümanlarımız ile sizlere özel çözümleri bir araya getirmeye devam ediyoruz. Özellikle acil tercümeleriniz için fiyat farklı olmaksızın geliştirmiş olduğumuz özel çözümlerimiz ile sizlere kaliteli tercüme hizmeti sunabilmek için 7/24 çalışmaya devam etmekteyiz.

  Tercüme hizmetinizin durumu ve işleyişi hakkında günün her saati destek alabileceğiniz teknoloji ve teknik destek ekibimiz ile tanışmadan Almanca tercüme hizmeti almayın!

  Aynı Gün Kargo

  Dünya’nın neresinde olursanız olun belgeleriniz hızlı bir şekilde kargo yolu ile sizlere ulaştırılmaktadır. Tercüme edilen belgelerinizin hızlı bir şekilde sizlere ulaştırılması için koordineli olarak çalıştığımız çözüm ortaklarımız ile belgeleriniz mümkün olan en kısa sürede adresinize güvenli bir şekilde teslim edilmektedir.

  Belgelerinizin en hızlı sürede sizlere teslim edilme garantisini sunan firmamız bu noktada sağlamış olduğu çözüm ortaklığı sistemi ile aynı gün içerisinde teslimat yapabilmektedir.

  Güvenliğiniz Garantimiz Altında

  İnternet sitemizde ve mail sunucularımız da kullanmakta olduğumuz 128 bit SSL sistemlerimiz ile belgelerinizi güvenle transfer edip, güvenli bir şekilde teslim almanız mümkün olmaktadır. Gizlilik ilkesi ve bilinci ile donatılmış teknik ekip ve tercümanlarımız ile bu noktada aramış olduğunuz güveni sizlerle buluşturuyoruz.

  İhtiyaç halinde gizlilik sözleşmesi gibi seçenekleri de sizlerle buluşturan firmamız bu noktada kaliteli hizmetin yeni adresi olmaya devam ediyor