Broşür Tercümeleri Şirketler Açısından Ne Anlam İfade Ediyor?

Ürünler ve hizmetlerin tanıtılması amacına hizmet eden broşürler pek açıdan şirketler için önem arz eder. Özellikle broşürlerin tercümesi talep edildiğinde belirli bir kitlenin hedef alındığı aşikardır. Bu yüzden çeviri süreçlerinde hem masaüstü yayıncılık açısından deneyimli hem de sunulan hizmetler ve marka hakkında bilgiye sahip tercümanlar tercih edilmelidir.

Broşürlerin göze hitap etmeleri son derce önemlidir. Bu yüzden genellikle kuşe kağıda basılırlar ve çok sayıda görsel öge hizmetleri ve markayı tanıtırken yardımcı olmaktadır. Tasarımda kullanılan renkler markayı desteleyici nitelikte olmalı ve eğer çeviri yapılıyorsa mutlaka tasarımı bozmayacak şekilde gerçekleşmeli.

Bugün broşür tercümelerinin markalar açısından neden bu kadar önemli olduğunu ve hangi hususlara dikkat edilmesi gerekildiğini aktaracağız.

Broşürler Marka Bilinirliğini Arttır

Şirketler marka bilinirliğini artırmak için pazarlama faaliyetleri yürütür. Doğrudan hedef kitleye ulaşılabilecek platformlar ve çözümler üretir. Günümüzde çok daha fazla dijital pazarlama faaliyetleri yaygın olsa da bir firmanın bilinirliğini arttırabilecek yazılı basım ürünlerde mevcuttur.

Dijital ögelere oranla tanıtım için basılmış ürünler çok daha fazla akılda kalıcıdır. Bu durumun sebeplerinin başında dijital ortamlarda insan beynini meşgul edebilecek çok fazla faaliyetin yer alması gelir. Şöyle ki bir müşteri ya da ortak broşüre göz gezdirirken dikkatinin dağılma ihtimali daha düşüktür.

Dolayısıyla yazılı materyalleri gözden geçiren kişilerin marka hakkında ve ürünler hakkında okudukları yazıları ve resimleri unutma ihtimalleri daha azdır.

Müşterilerin Dikkatini Çeker

Tasarım açısından zengin broşürler dikkat çekmek için birebirdir. Görsel hafızanın marka ve hizmet hakkında bilgi saklaması çok daha hızlı gerçekleşir. Yeni bir pazarda farklı bir dilde markayı ifade edebilmek yerel müşterilere ulaşabilmek yüksek kaliteli broşür tercümeleri ile mümkündür.

Markanın Yüzü Olarak Broşürler

Çeşitli imgeler, logolar, renkler, tasarımlar, sloganlar, yazı fontları markalar hakkında imaj yaratmayı ve akılda kalmayı sağlar. Pazarlama uzmanları marka için bir imaj yaratırken müşterilerin ulaştığı tüm tasarımlarda bu bütünlüğü sağlamayı hedefler.

Yeni bir pazarda rekabetçi konuma gelebilmek için markanın imajına zarar verebilecek her türlü problemin ortadan kaldırılması gerekir. Müşterilere ya da ortaklara ulaştırılan broşürlerde yapılacak çeviri ya da tasarım hataları olumsuz imaj yaratacaktır. Dolayısıyla bu alanda bir proje yönetiminde sadece uzmanlara güvenmeniz gerekir.

Broşürler Markanın Adının Olduğu Her Yerde Kullanılır

Broşürlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bir fuarda, alışveriş merkezinde, gazete ve dergilerde hatta tüm medya organlarında kullanılmaktadırlar.

Markanın adını ve hizmetlerini temsil eden bu bu materyaller firmaların yeni pazarlarda geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Bu yazı ilgi çektiyse Broşür Tercümelerinde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Unsur yazısına da göz atabilirsiniz.