Profesyonel Tercümeyle Başarılı Bir E-Ticaret Markası Oluşturmak

E-ticaret yatırımcılara kolay bir şekilde potansiyel müşterilerine satış yapma imkanı sunuyor. Günün her saati açık olan sanal mağazalar tüketici alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Sınır tanımayan ticaret anlayışı firmaları yurt dışında ticaret yapabilmeleri için daha agresif olmalarını sağlıyor.

Fakat uluslararası bir e-ticaret markası yaratabilmek sanılandan çok daha zor. Öncelikle tüm projenin hedef dilde kusursuz bir içinde yerelleştirilmesi gerekiyor. Organizasyon, lojistik, depo gibi birimlerin yönetiminde dil problemlerinin çözülmesini de hesaba katmanız gerekiyor.

Bu yazıda bir e-ticaret firmasının profesyonel dil hizmetlerini kullanarak nasıl markalaşabileceğini aktardık.

E-Ticaret Sitesinin Hedef Kitlenin Diline Yerelleştirme

E-ticaret farklı dillerde konuşan kitlelere ulaşmanızı sağlar. Her ne kadar İngilizce bilen insan sayısı fazla da olsa söz konusu internet üzerinden alışveriş yapmak olduğunda tüketiciler daha fazla araştırmacı olabilmekte. Bir problemle karşılaşmaları durumda kendi dillerinden konuşan çalışanlarla irtibata geçmek istemektedirler.

Dolayısıyla e-ticaret sitesinin dili hedef kitlenin diline yerelleştirilmiş olmalıdır. Böylelikle tüketiciler alışveriş yapma konusunda daha az çekimser olabilir. E-ticaret sitesinin dilini yerelleştirmenin yerel arama motoru sorguları açısından da faydalı olduğu bilinmektedir. Ürünler hedeflediğiniz bölgede aratıldığında daha fazla insanın sitenize ulaşacağını unutmayın.

Web Sitesi Yerelleştirmelerinde Sonuca Ulaştıran 4 Çalışma yazısında bu konuyu detaylarıyla incelemiştik göz atabilirsiniz.

Mobil Uygulamanın Yerelleştirilmesi

E-ticaret markası oluştururken potansiyel müşterilerinizin markanıza kolaylıkla ulaşması gerekmektedir. Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kolay arayüze sahip bir mobil uygulamaya ihtiyacınız var. Tabi müşterilerinizin dilinde yerelleştirilmesi gerektiğini de belirtelim.

Mobil uygulamaların yerelleştirilmesi profesyoneller tarafından yapılmaktadır. Tam olarak kullanıcıların ana diline uygun alışveriş deneyimi yaşayabilmeleri sağlanmalıdır. Uygulama hakkında yapılan yorumların da kullanıcıların dilinde yanıtlanması gerekiyor.

Yerelleştirilmiş E-mail Pazarlaması

E-ticaret siteleri için e-mail pazarlaması en etkili dijital pazarlama yöntemidir. Müşterilerin sepetlerinde unuttukları ürünleri satabilmeleri için en etkili yöntem olmasının yanı sıra çeşitli özel günlerdeki indirimlerden haberdar olabilmeleri için de etkili bir yöntemdir.

E-mail pazarlamasında müşterilerin dilinden konuşmak onları siteye tekrar gelebilmelerine ikna etmek demektir. E-mail linkini takip edip siteye gelen müşteriler, diğer yollardan siteye gelen müşterilerden çok daha fazla satın alma eğilimindedirler.

E-postalarınızı Çoklu Dile Çevirerek Etkili Sonuçlar Alın yazısına göz atarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dijital Pazarlamada Tercüme

Sosyal medya kampanyaları, Facebook, Google reklamları yerelleştirilmiş olduğunda sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Dijital pazarlamada kitleleri etkileyebilmek onların dilinden konuşulduğu zaman mümkündür.

Dijital pazarlama çevirilerinin pazarlama diline hakim tercümanlar tarafından yapıldığından emin olun.

Müşterilerin Dilinden İletişime Geçmek

Pazarlama aşamalarında potansiyel müşterilerin dilinden konuşmak önemlidir ancak onlar firmanız ile iletişime geçtiğinde de yerel dilde iletişime geçmeniz gerekli. Markanın yerel bir firma gibi görünmesi fakat iletişime geçilmesi gerektiğinde İngilizce konuşması gerektiğini anlayan müşteriler bir sonraki tercihlerinde yerel e-ticaret firmalarına yöneleceklerdir.

Bu yüzden yerel çalışanlara da ihtiyaç vardır.

Güvenilir Yerel Ödeme Sistemleri

E-ticarette markalaşma önündeki en büyük engel güvendir. Tüketiciler internetten alışveriş yaparken firma hakkında onlarca yoruma bakar. Olumsuz yorumların fazla olması satışları etkiler. Olumsuz yorumların çoğu ödeme sistemlerinde karşılaşılan hatalardır.

Farklı dilde gelen ödeme mesajları ya da ödeme siteminde olan bir hatanın başka dilde tüketiciye ulaşması verdiği alışveriş kararının hatalı oluğunu düşünmesine sebep olur. Bu yüzden yerel güvenilir, müşterilerin ana dilinde ödeme sitemleri ile çalışılmalıdır.

Bu yazı ilginizi çektiyse Şirketini Uluslararası Genişletirken Dikkat Etmeniz Gerekenler yazısına da göz atabilirsiniz.