Doğru tercüme hizmeti almak için lokasyon önemli midir?

Tercüme hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken birçok faktörün yanında lokasyon ve belgelerinizi hızlı bir şekilde alıp alamayacağınız da bir o kadar önemlidir. Özellikle noter tasdikli tercüme hizmetinde bu farklar bariz bir şekilde göz önüne serilebilirken, diğer tercüme türlerinde lokasyonun o kadar önemli olduğu söylenemez. Kaliteli hizmet anlayışı ile birlikte teknolojik altyapı ve hizmet standartlarını bir araya getiren firmalar bu noktada doğru kargolama çözümleri ile uygun hizmet sunmaya devam etseler bile bu noktada çeşitli aksaklıklar da çıkmıyor değildir. O yüzden noter tasdikli çeviriler konusunda lokasyon ve size yakınlık oranı oldukça önemli olmaktadır.

Noter yeminli tercümelerin dışında ki tercüme türlerinde lokasyonun etkisi çok fazla olmazken, bu tercüme türü için ayrı bir durum söz konusudur. Kitap, katalog gibi belgelerin çevirileri online yollar ile hızlı bir şekilde tranferi sağlanabilirken, elden teslim almanız gereken tercüme dosyalarınızda size ulaşım imkanlarına dikkat etmelisiniz. Kısaca açıklamak gerekirse, lokasyon birçok tercüme türünde önemli olmamakla birlikte, elden teslim almanız gereken tercüme türlerinde bir hayli önemli olmaktadır.

Uzakta lokasyonda bulunan Tercüme Büroları ile çalışırken, nelere dikkat edilmelidir?

Tercüme konusunda güven, hız ve kalite gibi faktörleri bir araya getiren tercüme bürosu seçiminizi yapmanızın ardından, elden teslim edilmesi gereken belgelerinizin çevirilerinde dikkat etmeniz gereken birçok husus mevcuttur. Bu hususları birkaç madde ile özetlememiz gerekir ise;

Size uzak mesafede bulunan tercüme bürosundan baskılı halde alacağınız evrak var ise, öncelikli olarak kargolama ve kuryeleme gibi faktörleri ve size sunabilecekleri çözümleri sunmalısınız.

Çevirisi tamamlanan belgelerinizin taşınması ile ilgili olarak mutlaka lokasyon sormalı ve bu alanda daha önce yapmış oldukları işler hakkında bilgi istemelisiniz.

Elden teslim edilmekte olan belgeler genellikle gecikmelere tolerans göstermediğinden bu noktada yapacak olduğunuz tercihlerde süre kavramını göz önüne almanız kaçınılmaz olacaktır.

Üst bölümde bahsetmiş olduğumuz maddelere dikkat etmeniz durumda kaliteli tercüme hizmetini rahatlıkla alabilir, ve lokasyon konusunda strese girmeden belgelerinizin güvenliğini rahatlıkla sağlayabilirsiniz.