fbpx

Edebi – Sanatsal Tercüme.

Edebi-Sanatsal Tercüme gerçekten uzmanlık ve deneyim gerektiren bir meslektir. Farklı dillerden Türkçeye çevrilen ve Türkçeden de farklı dillere çevrilen edebi tercümeler Hedef Tercüme hizmetleri kapsamında verilmektedir. Bunun yanı sıra hikâye, roman, masal, şiir ve edebi tercüme gibi farklı şekillerde yorumlanabilen ve üzerinde sıkça çalışılması gereken en zor tercüme çeşididir.

Edebi ve sanatsal tercümelerde her iki dili de iyi anlamda bilmek gerekiyor fakat bu yeterli değildir. Ayrıca her iki dilin dini sembollerini, örf ve adetlerinin yanında gelenek ve göreneklerinin de bilinmesi gerekiyor. Çünkü bu çevirilerde okuyucuya aktarılacak olan bu değerler edebi ve sanatsal tercüme özelliği taşıyacaktır. Bu duruma ek olarak çevirmenin eserin tamamını okuması ve konuyu net olarak özümsemesi gerekiyor. Ayrıca teknik terimler de kullanılmalıdır. Örneğin çevrilecek eser bir şiirse, şiirsel terimlerin çevrilecek dildeki karşılıklarının da bilinmesi gerekiyor. Roman gibi uzun bir eser ise yıl, zaman ve yazarın kişisel bilgilerinin de bilinmesi ve çevrilmesi gerekiyor. Bu konuda uzman olan çalışanlarımız uzun süreden beri bu hizmeti vermeye devam etmektedir.

Firmamız bu hizmetlerini sunarken ücretsiz kargo ile tarafınıza ulaştırmaktadır. Tüm dünya dillerinde yaptığımız tercüme hizmetlerinin yanı sıra eğer acil tercüme ihtiyacınız doğacak olursa yine çok hızlı ve kaliteli çözümler sunulmaktadır. Ayrıca tüm hizmetler güvenlik ve gizlilik garantisi altında verilmeye devam etmektedir.

İletişim

Edebi Sanatsal Tercüme

Edebi Sanatsal Tercüme

Yüksek Kalite

En deneyimli tercümanlar ve katı denetim aşamalarımız sayesinde en kaliteli çevirileri sizlere ulaştırıyoruz.

7/24 Açığız

Dünya genelindeki müşterilerimize ve acil ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için çağrılarınıza 7/24 cevap veriyoruz.

Hız

Proje koordinatörlerimiz en doğru tercüman seçimleri ile en hızlı şekilde sonuca ulaşmamızı sağlamaktadır.

Uygun Fiyatlar

9TL’den başlayan fiyatlar ile en uygun tercüme teklifleri almak için istediğiniz zaman bize dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi Tercüme Teklifli Al!

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

İrtibat Telefonu

Çeviri Dosyanız

Back to Top