Girişimcilerin 2 Dil Bilmesi İçin 5 sebep

Girişimciler daha çok kendi ülkelerinde iş kurmak üzerine düşünmektedir. Bu bağlamda kimi zaman dil öğrenmenin gerekliliklerini atlayabilirler. Fakat yurt dışında faaliyet göstersin ya da göstermesin dil bilmek girişimcilerin başarısı için her anlamda pozitif etki yaratmaktadır.

Bu yazımızda dil bilmenin girişimciler açısından ne gibi katkılarının olduğunu ele aldık. Kariyeriniz için öğrenebileceğiniz 5 farklı dil yazısından hangi dillerin revaçta olduğunu ve size kariyerinize hangi açılardan katkı sağlayacağını öğrenebilirsiniz.

Melek Yatırımcı Ağını Güçlendirebilmek

Bir fikri hayata geçirebilme konusunda yatırımcıların payı oldukça fazladır. Yatırımcılar bir fikri benimsemeden önce o fikir konusunda araştırmalar yapar ve girişimcilerin her açıdan konuyu açıklamalarını ister. Dil bilmediğiniz taktirde fikirlerinizi kabul ettirebilmek pazar araştırmaları yapabilmek oldukça zordur.

Melek yatırımcılardan oluşan geniş bir ağa sahip olmak fikirlerinizin kabul görmesinde son derece önemlidir. Kimi zaman yerel yatırımcılar kimi zaman da yabancı yatırımcılar projenizi hayata geçirmek için hevesli olabilmektedir. Bu noktada network ağının geniş olması iletişim kabiliyetinize bağlıdır.

Sadece startup süreçlerinde de değil. İki dil bilmek şirketlerin yönetimine de katkı sağlamaktadır. Saha araştırmaları, farklı ülkelerdeki rekabet analizleri, depo yönetim araçları gibi birçok konu özellikle İngilizce üzerinden yürütülmektedir.

Yeni Teknolojilerin Takibini Sağlamak

Girişimci en yeni teknolojilerin takibin sağlayan ve bunu iş hayatına entegre edebilen kişilerdir. Teknoloji takibini sağlayabilmek için yurt dışındaki çeşitli teknoloji fuarlarına katılmalı online olarak teknoloji şirketleri ile iletişime geçebilmelisiniz.

Yaratıcı fikirlere sahip olmak, korkusuz olmak her girişimcinin sahip olduğu vasıflardandır. Fakat donanım açısından gelişebilmek için teknolojiyi kullanmalısınız. Dil bilmek kişisel gelişimde de etkilidir. Doğru kararları verme ve sezgi gibi birtakım beceriler çoklu dilli bir şekilde düşünme yeteneğine sahip olan bireylerde oldukça fazladır.

Yerel Pazar Başarısını Farklı Pazarlara Entegre Edebilmek

Yerel pazarlarda başarısı kanıtlanmış projeleri farklı ülkelere entegre edebilmek için mutlaka bir yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Çünkü pazar araştırması, rekabet analizi, yatırımcılar ile birebir görüşme, ihtiyacınız olan sistemler hakkında bilgi edinme gibi faaliyetler ancak dil bildiğiniz taktirde mümkündür.

Çoklu Dilli Dijital Pazarlamanın İmkanlarından Faydalanmak

Bir girişimci güncel pazarlama trendlerine hakim olmalı. Çağımızın pazarlama trendleri ise, e-mail pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamları, infuluencer pazarlama olarak göze çarpmakta. Dijital pazarlamanın türevleri işleyiş ve maddiyat açısından farklılık gösterse de bir ortak noktayı paylaşırlar. Çoklu dilli pazarlama imkanı.

Çoklu dilli pazarlama için dijital pazarlama uzmanlarıyla birebir görüşmeler sağlamanız gerekiyor. Adwords, e-mail pazarlaması, arama motoru optimizasyonu gibi her biri ayrı bir uzmanlık isteyen alanlarda profesyonellerle çalışmak başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Global markalar için çoklu dilli SEO yazısı ve şirketinizi uluslararası genişletirken dikkat etmeniz gerekenler yazısından çoklu dilli dijital pazarlama hakkında yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Güncel Trendlerin Takibini Sağlamak

Girişimciler sektörler hakkında bilgi sahibi olmalı. İş hayatındaki güncel trendleri ve tüketici açısından hangi taleplerin olduğun bilmeli. Yerel bilgilere ve yerel pazara dayalı şekilde çalışmak birçok trendi kaçırmanıza sebep olabilir. Bu yüzden bilgilerinizi sürekli olarak güncelleyin. Tabi tüm bu araştırma ve bilgi edinme süreçlerinde ikinci bir dil bilmeniz gerektiğiniz unutmayın.