Global Pazarlara Açılırken Neden Çince Tercümelere İhtiyacınız Var?

Daha fazla global olmaya mı ihtiyacınız var? Dil hizmetleri şirketlerin hedefledikleri pazarlarda etkinliklerini artırabilmeleri ve farklı ülkelerdeki organizasyonlarını sağlayabilmelerinde anahtar rol oynar. Yerelleştirme, uluslararasılaştırma ve yazılı sözlü tercüme hizmetlerinden, yabancı ülkelerdeki organizasyonun farklı aşamalarında faydalanır.

Global pazarlara açılırken öncelikle İngilizce dilinde hizmetler sunulur. Ardından hedeflenen pazarlara göre yeni diller proje kapsamına dahil edilir. Son yıllarda ekonomik büyüme oranlarında lider ülkelerden biri Çin global pazarlara açılmak isteyen şirketlere neler vaat ediyor. Bu yazı uluslararası serüvene çıkarken Çince dilinden neden yararlanılması gerekildiğini aktardık.

Çince Dünyanın En Çok Konuşulan Dili

1.5 milyar insan Çince konuşuyor. Daha doğrusu Çin dillerinde konuşuyor. Ülkenin tanınmış resmi dili ve devlet politikaları ile yükselen Mandarin dili ise yaklaşık bir milyar insan tarafından konuşulduğu tahmin edilmekte. Tek bir dilde çeviri projesiyle ulaşabileceğiniz potansiyel insan sayısı inanılmaz.

Sadece bu da değil Çince dilinde yapılacak yerelleştirme çalışmaları gibi süreçler Japonca, Korece gibi diğer Asya dillerine çeviri yapmayı  kolaylaştırıyor. Çünkü bu diller birçok açıdan diğer dillerden ayrılmakta. Korece, Japonca ve Çince Karşılaştırması Yazısından konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akıllı Telefon Kullanımında Çin

Amerika Birleşik Devletlerinde tahminen 300 milyon İnternet kullanıcısının olduğu tahmin ediliyor. Çin’de ise bu rakam 802 milyon. Üstelik İnternet erişimi %90 oranında mobil cihazlardan sağlanıyor. Bu rakam uluslararası olmak isteyen şirketler için ne ifade ediyor?

Mobil cihazların kullanımının pazarlama açısından faydaları saymakla bitmez. Uygun fiyatlı uygulama için reklamlar sayesinde milyonlarca insana ulaşabilirsiniz.

Çinceye çevirdiğiniz mobil uygulama sayesinde pazarda yerel firmalar ile rekabet edebilirsiniz. 5 Mobil Uygulama Yerelleştirme Türü yazısından mobil cihazlar üzerinde yapabileceğiniz pazarlama çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Yabancı Ürün Almak Statü Sahibi Olmak Demek

Çin’de faaliyet göstermek için kültürü iyi oranda bilen elemanlara ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ama yabancı firma firma olarak Çin pazarına girmek isterseniz size iyi bir haberimiz var.

Çinliler komünizm etkisinden kaynaklı olarak yıllarda kapalı bir ekonomi duruşu sergiledi. Sürekli yerli ürünler kullanıldığı için yabancı markalara karşı zamanla bir sempati oluştu. Yabancı bir marka olarak çoğu pazarda yabancı olmasının sıkıntısını yaşayabilirsiniz. Fakat Çin’de durum bu şekilde değil yabancı markalardan ürünler almak statü sahibi olmak demek.

Dünyanın En Büyük Ekonomisinde Yerinizi Alın

Çin satın alma gücü paritesi olarak dünyanın en güçlü ülkesi. Aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci ekonomi olduğunu da belirtmekte fayda var. Ekonomik anlamda gelecek tahminleri ise çok daha parlak. Dolayısıyla bu yükselen değerin bir parçası olabilmek için Çin dillerinde yerelleştirilmiş tercümelere ihtiyacınız olabilir.

Düşük Maliyetler

Çin pazarını hedeflemek istemeseniz bile düşük maliyetli imalat şansını kaçırmak istemezsiniz. Çin elektronik tekstil gibi ürünleri en ucuza mal eden ülke konumunda. Burada kurulacak imalat sistemlerini veya ticari faaliyetleri denetlemek, iş akışını sağlayabilmek için dil uzmanlarından yardım almanız gerektiğini unutmayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse Şirketinizi Uluslararası Geliştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler yazısına da göz atabilirsiniz.