Tercüme Bürosunun Lokasyonunun Önemli Olmasının 4 Sebebi

Sizin için en iyi tercüme bürosunu seçebilmek için fiyat ve performans odaklı çalışmalar yürütebilirsiniz. Tercüme bürosunun ortaklarına ve referanslarına göz atabilirsiniz ve daha birçok konuda tercüme bürosunu test edebilirsiniz.

Fakat tercüme bürosu seçerken genellikle gözden kaçan bir konu üzerinde durmak istiyoruz. Tercüme bürosunun konumu. Bilindiği gibi tercüme bürolarıyla uzaktan çalışabilirsiniz. Tamamlanan projenizi kargo ile ya da mail aracılığıyla talep edebilirsiniz.

Fakat yüz yüze görüşme sizin için çalışacak olan ekiple tanışma gibi arzular içerisindeyseniz tercüme bürosunun konumu bu noktada önem arz ediyor. Gelin lokasyonun neden önemli olduğuna detaylı bir şekilde göz atalım.

1- Daha Kolay Ulaşılır Olabilmek

İstanbul’da size yakın bir konumda bulunan tercüme bürosuyla yüz yüze görüşebilirsiniz. Toplantılara katılabilirsiniz ve tamamlanan projenizi elden teslim alabilirsiniz. Kolay ulaşılabilirlik sayesinde işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Lokasyon söz konusu olduğunda toplu ulaşıma yakınlık da son derece önem arz ediyor. Kişiler ulaşmak istedikleri noktalara metro, tramway ve metrobüs gibi trafikten etkilenmeyen toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak ve zamanlarını yolda harcamamak istiyorlar. Kolay ulaşılabilirlik mutlaka bir tercüme bürosunda lokasyonunda bulunması gereken özelliklerin başında geliyor.

2- Noter Onaylı Tercümelerde Çok Daha Hızlı Organize Olabilmek

Bir tercüme bürosu için önemli olan etkenlerden biri ise noterliklere yakınlığıdır. Bazen yüzlerce sayfalık dosyaların noter onaylı bir şekilde teslim edilmesi gerekilir. Hatta gün boyunca belki 20 kere notere uğramak zorunda kalınabilir.

Bir tercüme bürosu seçerken konumuna mutlaka göz atın ve notere ne kadar yakın olduğunu araştırın. Böylelikle noter onayı konularında size daha hızlı hizmet verip veremeyeceği ortaya çıkacaktır.

3- Merkezi Konumlar İş Deneyimi Sağlıyor

Merkezi konumlarda bulunan tercüme büroları çok fazla iş alırlar. Her terminoloji, her sektör ve her dilden tekliflere göre organize olmayı başarmış tercüme büroları projeniz için deneyimli ekiplere sahiptir.

Merkezi konumun sağladığı avantajlardan bir diğeri ise dil uzmalarının bu bürolarla çalışmaya daha istekli olmalarıdır. Daha merkezi konumda bulunmak çok fazla iş yükünün yanı sıra deneyimli tercümanlarla çalışmayı da beraberinde getirir.

4- Sorunlarınızı Daha Hızlı Çözebilirsiniz

Vize başvuruları, göçmenlik hizmetleri gibi durumlarda hesapta olmayan çeviriler istenebilir. Resmi kurumlara yakın olan tercüme büroları göçmenlik hizmetleri alanında binlerce müşteri ile çalıştığından bu alanda en deneyimli ekiplere sahiptirler.

Göçmenlik hizmetlerinde kalitenin yanı sıra daha hızlı ve pratik çözümlerle sorunlarınızı çözebilirsiniz. Schengen başvuruları, vatandaşlık belgesi başvuruları gibi konularda hızlı ve kaliteli çözümlere ulaşabilmek için tercüme bürosunun konumunu dikkate alabilirsiniz.