fbpx

Konşimento Tercümesi.

Taşıma senedi olarak da anılan konşimento; üzerinde yükleyici, alıcı, ihbar mercii gibi bilgiler başta olmak üzere gerçekleştirilecek ticari işlemle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir kıymetli evrak türüdür. Konşimento, deniz taşımacılığında kullanıldığı gibi kara ve hava yolu ile yapılan taşımacılık işlerinde de kullanılmaktadır. Karayolu ile yapılan taşımalarda kullanılan konşimento karayolu taşıma senedi olarak bilinmekte ve uluslararası nitelik taşıyan CMR anlaşmasının hükümlerini kabul eden ülkelerce kullanılmaktadır. Taşımanın CMR hükümlerine göre yapıldığını ifade eden belge, taşımacılık şirketi ya da gümrük komisyoncusu tarafından düzenlenmektedir. Airwaybill ifadesi daha çok kullanılan hava yolu taşıma senedi ise; hava yolu şirketlerince taşınacak malların teslim alındığını göstermek üzere düzenlenir. Deniz yolu ile taşımacılıkta kullanılan taşıma senedi ise taşınmak üzere gemiye yüklenen mallara karşılık verilir ve belirtilen malın mülkiyetini de ifade eder.

İthalat ve ihracat işlemlerinde büyük önem taşıyan konşimento tercümesi bilgi ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Konşimento tercümelerinde malı yükletenin, gönderilenin ve taşıyanın ad, soyadı ve ticari unvanı gibi bilgilerin yanı sıra teslim bilgileri ve mala ilişkin detayların eksiksiz olarak tercüme edilmesi malın sorunsuz olarak taşınması ve teslim edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Hedef Tercüme olarak 65 ülke ile olan işbirliğimiz ve bütün dünya dillerinde ve tekniklerinde üstün tercüme kalitesi sunan full time çalışan tercümanlarımızla konşimento tercümesi konusunda da müşterilerimize eksiksiz hizmet sunmanın gururunu ve ayrıcalığını yaşıyoruz.

İletişim

Konşimento Tercümesi

Konşimento Tercümesi

Yüksek Kalite

En deneyimli tercümanlar ve katı denetim aşamalarımız sayesinde en kaliteli çevirileri sizlere ulaştırıyoruz.

7/24 Açığız

Dünya genelindeki müşterilerimize ve acil ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için çağrılarınıza 7/24 cevap veriyoruz.

Dosya Formatları

Tüm dosya formatlarında hizmet veriyoruz. Elinizdeki ses kayıtları ya da fotoğraflar üzerinden bile çalışabiliyoruz.

Uygun Fiyatlar

9TL’den başlayan fiyatlar ile en uygun tercüme teklifleri almak için istediğiniz zaman bize dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi Tercüme Teklifli Al!

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

İrtibat Telefonu

Çeviri Dosyanız

Back to Top