fbpx

Slovence Tercüme.

slovence-tercume

Dünya üzerinde bulunan meslekler arasında, en zor olanlardan biri de tercümanlıktır. Bir tercümanın işi, bir konuyu bir dilden başka bir dile çevirerek aktarabilmektir, fakat bunu yaparken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercümanların genellikle çalıştıkları yerler, özel tercüme büroları veya devlete bağlı tercüme bürolarıdır ancak bireyler serbest olarak da tanıdıkları doğrultusunda kendi işlerini yapabilmektedirler. Bir tercümanlık bürosunun açılabilmesi için veya bireyin kendi tercümanlık işlerini yapabilmesi için gerekli olan en önemli nokta, bireyin kendisini bu işte çok iyi kanıtlayabilmesidir. Kanıtlamaktan kasıt ise, bireyin çeviri yapacağı dili çok iyi bildiğini göstermesidir. Yazılı veya sözel olarak biliyorum dediği dili gerçekten çok iyi bildiğini göstermesi gerekmektedir.

Slovence Tercüme Fiyatları

Türkçe – Slovence Tercüme

45 TL 1000 Karakter
    • Fiyatlarımıza K.D.V Dahil Değildir.

Slovence – Türkçe Tercüme

45 TL 1000 Karakter
    • Fiyatlarımıza K.D.V Dahil Değildir.

Yüksek Kalite

En deneyimli tercümanlar ve katı denetim aşamalarımız sayesinde en kaliteli çevirileri sizlere ulaştırıyoruz.

Teslimat

Teslimatı siz belirleyin mail, fax, kargo, acil kargo, kurye ya da elden teslim nasıl isterseniz o şekilde gönderiyoruz.

Dosya Formatları

Tüm dosya formatlarında hizmet veriyoruz. Elinizdeki ses kayıtları ya da fotoğraflar üzerinden bile çalışabiliyoruz.

Uygun Fiyatlar

45 TL’den başlayan fiyatlar ile Slovence tercüme teklifleri almak için istediğiniz zaman bize dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Hemen Tercüme Teklifi İsteyin!

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

İrtibat Telefonu

Çeviri Dosyanız

Slovence Konusunda Ki Uzmanlıklarımız

Türkçe & Slovence Tercüme 99%
Slovence & Türkçe Tercüme 97%
Slovence Sözlü Tercüme 90%
Slovence Yazılı Tercüme 99%
Hızlı Teknik Destek 99%
En Uygun Fiyat 100%

 

Slovence Hakkında

Slovence çok az sayıda kişilerin bildiği, bir Slav dilidir ve Slovenya’nın resmi dili olarak kabul edilmiştir. Kimileri bu dile aşina olabilir, kimileri ise olmayabilir. Dünyadaki bütün dilleri bilmemize gerektiren bir kural yok, fakat bazı dilleri ne kadar iyi bilirsek, hem hayatımız daha da kolay bir hale gelir, hem de iş hayatımızda da birçok avantajlarımız olur. Buna rağmen eğer dil öğrenmek için vaktiniz yoksa bunun için Hedef Tercüme Bürosu gibi farklı tercümanlık bürolarından Slovence çeviri yardımı alabilirsiniz. Hedef Tercüme bürosu, bugüne kadar birçok müşterilerine hem yazılı çevirmenlik hem de sözel çevirmenlik olarak hizmet vermiştir. Bu kadar fazla sayıda müşteriye hizmet verebilmesindeki en büyük sebep hizmet kalitesini en iyi şekilde kanıtlamış olmasıdır.

Tercümanlık sadece Slovence tercüme dili için değil, bütün diller için zordur, çünkü her dilin kendine has özellikleri vardır. Tercümanlık yaparken de bu özellikleri kaybetmeden yapılması gerekmektedir. Tercümanlık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu meslekte hem yetenek gerekmektedir hem de kişinin dil öğrenmeye yatkın olması gerekmektedir. Tercüme bürosu sözel ve yazılı olarak çevirmenlik hizmetleri vermektedir, fakat bütün personellerin çevirmenlik yaptığı alanlar farklıdır. Bir büroda 10 kişi çalışıyorsa, 10 kişinin de çalışma alanları mutlaka farklıdır. Biri İngilizce yazılı çevirmenlikte çalışıyorken, diğeri İngilizce sözlü çevirmenlikte çalışıyor olabilir. Dolayısıyla tercüme büroları sadece dil konusunu değil, kimin sözel ve kimin yazılı tercümanlık yapabildiği konusunu da dikkate almaktadır.

Bir cümleyi bir dilden başka bir dile tercüme etmek, cümlenin zorluğuna göre değişir. Bu zorluktan kastımız ise cümlenin ne kadar uzun veya kısa olduğu değildir. Cümlede kullanılan ve kullanılması gereken kelimelerde çevirmenin ne kadar zor olduğudur. Bir tercüman olarak bir kişinin kendisini ortaya koyması kolay bir iş değildir. Eğer gerçekten bir dil üzerine yoğunlaşarak uzmanlaşmak istiyorsa, en kolay yollardan biri üniversitelerin mütercim tercümanlık bölümlerine girmektir. Birçok üniversitede İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi birçok farklı dillerin tercümanlık bölümleri bulunmaktadır, fakat Slovence tercüme gibi özel bir dil için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bazen bir cümleyi en doğru şekilde tercüme etmek bile saatlerinizi alabilmektedir.

Dünyada o kadar çok farklı kelimeler ve diller var ki, bir tercümanın işi, sadece bir dilden başka bir dile tercüme etmesi değil, aynı zamanda doğru kelimeleri ve cümleleri kullanabilmesidir. Hedef Tercüme bürosu bu konuda kendisini aşmıştır ve bu büroda çalışan herkes, kendi alanında uzmanlaşmış ve yıllardır tercümanlık yapan kişilerdir. Bu sektörde kendinizi ve işinizin kalitesini gösterebilmek ve çevrenize inandırabilmek çok önemlidir. İş kaliteniz düşük olduğu sürece, kimse sizin peşinizden koşmaz, aksine siz onların peşinden iş için koşmak zorunda kalırsınız. Tercümanlık sektörü eskisi gibi kolay değildir. Artık herkes çok seçici olmaktadır ve ancak belirli tercüme bürolarına başvurmaktadır. Bu sebeple eğer gerçekten bu işi ciddi anlamda yapmak isterseniz, öncelikle en iyi şekilde eğitimini almanız gerekmektedir. Slovence tercüme dili üzerine tercümanlık yapmak isterseniz, hem kendi dilinizi, hem de bu dili en iyi şekilde öğrenmeniz gerekmektedir.
Back to Top