Sözlü Tercüme Konusunda Profesyonellere Emanet Olun! -Simultane Tercüme -Ardıl Tercüme -Refakat Hizmetleri -Teknik Ekipman Konularında Profesyonel, Hızlı Ve Hesaplı Destek Alın!

Sözlü tercüme alanında kaliteli hizmet, uygun fiyat anlayışını benimseyen tercüme bürosu olma özelliği taşıyoruz.

 Hedef Tercüme çevirmenleri alanlarında profesyonel olup tümü AIIC ve Türkiye Uluslararası Konferans Tercümanları Derneği (TURKKONTED) üyesidir.x

Sözlü tercüme türleri hakkında genel bilgiler aşağı yer almaktadır;

sozlu-tercumeStenografi; Herhangi bir toplantı veya konfreansta konuşmacının söylediklerini aynı hızda yazıya geçirme işlemine stenografi bu mesleği icra edenlere ise stenograf denilmektedir. Stenografi genellikle meclis oturumlarında, mahkeme duruşmalarında, kayda alınması gereken uluslararası toplantılarda görülmektedir. Stenograf tarafından salonda ki konuşmalar aynı hızda yazıya dökülür ve konuşma sonrasında tercümesi yapılır. İyi bir dil bilgisi yanında on parmak klavye kullanabilme becerisi de gerektirmektedir.

Simultane Tercüme; Simultane çeviri veya eşzamanlı tercüme olarak da ifade edilir. Tercüme sektörünün en zor alanlarından biridir. Konferans, toplantı, seminer, panel vb. gibi ortamlarda konuşmacının konuşması sürerken aynı anda konuştuklarını farklı bir dile çevirerek ses sistemi ve kulaklıklar ile ortamdaki dinleyicilere aktarılması işlemidir. Özel ses sistemleri , ekipmanlar ve kulaklıklar kullanılmaktadır. Konuşmacının konuşmasını bitirmesi beklenmemektedir.

Simultane tercüman sayısı günümüzde her geçen gün artmakta olup bu tercümanlardan sadece alanlarında en iyi olanlar AIIC ve Türkiye Uluslararası Konferans Tercümanları Derneği (TURKKONTED) üyesi olarak hizmet vermektedirler. Simultane çevirmen ünvanı her tercümana verilmemektedir. Bunun en temel nedeni, sadece dil bilgisi değil bunun yanında hızlı anlama, anladıklarını etkili ifade edebilme ve konsantrasyon gibi özel yetenekler gerektirmesidir.

Ardıl Tercüme; En sık karşılaşılan sözlü tercüme olma özelliği taşır. Maliyeti ve herhangi bir akipmana ihtiyaç duymadan kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi sık kullanılmasının en önemli nedenleridir. Ardıl tercümede konuşmacı konuşmasını bitirir, ardından tercüman konuşmacının söylediklerini hedef dile tercüme eder bu süre zarfında konuşmacı susmaktadır. Genellikle iş görüşmelerinde görülmekle beraber teknolojinin de imkanlarının gelişmesiyle telekonferans şeklinde de olabilmektedir.

Deşifre Hizmeti; Herhangi bir ses kaydının yazıya dökülme işlemine deşifre denilmektedir. Ses kaydı kaynak dilde yazıya dökülür ardından hedef dile tercümesi yapılır.

sozlu-tercume
Sözlü tercüme alanında geliştirmiş olduğumuz özel çözümler ile aradığınız kaliteli, hesaplı ve uzman tercüme çözümlerini sizler için bir araya getirmeye devam ediyoruz. Sizleri anlayan ve isteklerinize anlık çözümler üreten ekibimiz ile tüm organizasyonlarınız için optimum simultane, ardıl ve refakat çevirisi hizmeti sunan firmamız bu noktada aradığınız güvenin yeni adresi olmaya devam ediyor.

Uygun fiyatlı ve profesyonel sözlü çeviri hizmeti almak için bizlere hemen ulaşın!

Hızlı İletişim!

en-uygun-fiyat

Sözlü tercüme ve tüm alt alanlarında en uygun fiyat garantisini sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Alanında uzman, bugüne kadar birçok uluslararası konferans ve etkinlikte başarıı ile görev almış sözlü terücmanlarımız ile uygun çözümleri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Sizleri anlayan ve isteklerinize anlık olarak cevap verebilen koordinatörlerimiz, organizasyonlarınızda en uygun fiyat ile en kaliteli tercüme çözümlerini sunabilmek için sürekli olarak çalışmaya devam etmekteler.

 

teknik-destek

Günün her saatinde sözlü tercüme konusunda sürekli olarak sizlere destek sunan teknik ekip ve tercümanlarımız ile sizlere özel çözümleri bir araya getirmeye devam ediyoruz. Özellikle acil sözlü tercümeleriniz için fiyat farklı olmaksızın geliştirmiş olduğumuz özel çözümlerimiz ile sizlere kaliteli tercüme hizmeti sunabilmek için 7 / 24 çalışmaya devam etmekteyiz.

Tercüme hizmetinizin durumu ve işleyişi hakkında günün her saati destek alabileceğiniz teknoloji ve teknik destek ekibimiz ile tanışmadan sözlü tercüme hizmeti almayın!

 

simultane tercüme

Simultane tercüme konusunda aradığınız güven ve en uygun hesaplı çözümleri bir araya getirmeye devam etmekteyiz. Aradığınız kalite ve özveriyi en uygun şartlar altında sizlerle buluşturan Hedef tercüme, simultane çeviri konusunda en özel çözümleri sizlere sunmaya devam ediyor.

Simultane Tercüme Detay

ardil-tercume

Ardıl tercüme konusuda profesyonellere emanet olun!

Sunmakta olduğumuz hesaplı ve kaliteli ardıl tercüme çözümleri ile bu alanda aradığınız tercüme kalitesini en uygun maliteylerle sunmakta olan firmamız bu alanda geliştirmekte olduğu en özel çözümler ile sizlere hizmet sunmaya devam etmektedir.

Ardıl Tercüme Detay

Tercüme Dosyanızı Bize Ulaştırın!

  İsim (gerekli)

  E-posta (gerekli)

  İrtibat Telefonu

  Çeviri Dosyanız

  Sözlü Tercüme Alanındaki Ki Uzmanlıklarımız

  Türkçe &
  Almanca Tercüme 99%
  Almanca & Türkçe Tercüme 97%
  Almanca Sözlü Tercüme 90%
  Almanca Yazılı Tercüme 99%
  Hızlı Teknik Destek 99%
  En Uygun Fiyat 100%
  Back to Top