Tercümanlar İçin En İyi Facebook Grupları

Sosyal medya genelinde dillere ilgisi olanlar için çok sayıda sayfa ve grup bulunmaktadır.Bu gruplarda çeviri işlerinize faydası olacak birçok yeni şey öğrenmeniz daha kolay. Ve çoğu zaman bu yenilikleri keyif alarak öğrenebiliyorsunuz. Sizler için Facebookta fayda sağlayabileceğini düşündüğümüz grupları aşağıda sıraladık;

1. Translators and Interpreters (proz.com)

Bu grup başlamak için en iyi yerlerden biri. Dünyanın dört bir yanındaki çevirmenler için oluşturulan bu topluluk yaklaşık 9.000 üyeye sahiptir. Bu topluluk çevirmenlerin daha iyi çalışabilmeleri, işlerini genişletmeleri ve bunu yaparken eğlenmeleri için gerekli araç ve fırsatları sağlamaya önem vermektedir.

2. Translation Team2013

Bu grupta ise üyeler yararlı bilgileri paylaşır ve birbirlerine yardımcı olabilmek için için takım olmaya önem verirler. Ders, konferanslar, sunumlar ve daha fazlasına olanak sağlayan yayınlarla çeviri yapmayı öğretmeye odaklanmıştırlar.

3. Translation and Interpreting Group

Başka bir yararlı grup daha! Bu grup dünyanın dört bir yanından katılan profesyoneller ve öğrenciler için tartışma ve kaynak paylaşımı için açık bir forum mantığını benimsiyor.

4. Translation Events

Rusça konuşanlar için güçlü ve harika bir gruptur. Etkinlikler, uluslar arası konferanslardan yerel gezilere kadar üyeler tarafından paylaşılmaktadır.

5. Translation Society

Bu grup Arapça konuşanlar için bir yerdir. Grubun odak noktası çevirileri öğrenmek, dersler hakkında bilgiler vermek, acemiler için ipuçları ve çeviri yaparken kaçınılması gerekilen hatalar konusunda rehberlik etmektir.