Tercüme Bürolarından Uzaktan Hizmet Alınır mı?

Profesyonel tercüme hizmeti alırken konum olarak size yakın tercüme bürolarıyla çalışmayı tercih edebilirsiniz. Fakat bu tercüme bürolarının yalnızca size sunduğu hizmetlerden faydalanmanız anlamına gelir. Eğer online araştırmalarla projenize uygun hizmetler sunan ve bu hizmetlerde deneyime sahip tercüme bürolarından hizmet almak istediğinizde ne yapmanız gerekir?

Tercüme büroları iş akışı itibari ile çevirimiçi hizmet almaya uygun yapıda kurulmuşlardır. Hatta birçok tercüman tercüme bürolarıyla freelance olarak çalışmaktadır. Bu yazıda tercüme bürolarından uzaktan hizmet almak için yapılması gerekenleri aktardık.

Tercüme Bürolarından Online ya da Telefonla Hizmet Talebinde Bulunabilirsiniz

Tercüme büroları müşterilerinin onlara her şekilde ulaşabilmelerini ister. Bu yüzden telefonlar ve online platformlar aracılığıyla hizmet talebinden bulunabilirsiniz. Hatta Hedef Tercüme‘de Whatsapp üzerinden gelen teklifler de değerlendirilmektedir.

Tercüme bürolarını iletişim sayfalarında yer alan bilgilerden hiçbir enerji harcamadan onlara ulaşabilirsiniz. Genellikle müşteriler mail aracılığıyla ulaşmaktadır. Dilerseniz canlı destek hattından da projeniz hakkında sorular sorabilirsiniz.

Dosyanızı Dilediğiniz Şekilde Gönderebilirsiniz

Elinizdeki dosyayı nasıl uygun görürseniz o şekilde gönderebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Bir belgenin ya da yazışmanın fotoğrafını çekerek, fax ile ya da dijital ortama aktarılmış bir dosya formatını ileterek profesyonel tercüme çalışmaları yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Tercüme büroları teklif vermeden önce projenizi görmek ister. Terminoloji açısından ve sayfa sayısı açısından dosyanız incelenir ve böylelikle bir teklif sunulur. Tercüme Fiyatlarını Etkileyen 6 Faktör yazısından tercüme fiyatlarının nasıl belirlendiğini öğrenebilir ve düşük fiyatlı hizmet alabilmek bazı teknikler uygulayabilirsiniz.

Projeniz Hakkında Dilediğiniz Zaman Bilgi Alabilirsiniz

Projenizin işleyişi hakkında bilgiler edinmek müşterilerin en doğal hakkıdır. Bu yüzden tercüme bürolarında proje koordinatörleri sürekli olarak tercümanlardan proje hakkında kısa raporlar alır. Böylelikle gidişata gözlem altında tutularak projenin istenilen teslim tarihinde tamamlanması sağlanır.

Projeniz hakkında bilgi almak için tercüme bürosunu telefonla arayabilir, whatsapp hattından mesaj bırakabilir ya da mail yoluyla bilgi talep edebilirsiniz. Hatta düzenlenmesini istediğiniz ya da değişmesini istediğiniz bazı noktalar hakkında bilgilendirme de yapabilirsiniz.

Tamamlanmış Projenizi Dilediğiniz Şekilde Teslim Alabilirsiniz

Tercüme bürolarıyla uzaktan hizmet alındığında müşterilerin genellikle tercümenin nasıl teslim edileceği sorusunu sorar. Uzaktan çalışmanın tüm yükümlülüğünü yerine getirmiş olan tercüme büroları, mail, kargo, hızlı kargo, fax, kurye gibi tüm teslimat yöntemleriyle çalışmaktadırlar. Hatta Hedef Tercüme Bürosu teslimat sayfasında kargo masraflarının karşılanacağı bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Fakat dilerseniz eğer projenizi elden teslim de alabilirsiniz.

Online Ödeme Sistemleri

Bir tercüme bürosuyla uzaktan hizmet almak konusunda sık sorulan sorulardan biri de ödemenin nasıl gerçekleşeceği ve ödeme sistemlerinin güvenilirliğidir. Tercüme büroları bankalarla birlikte çalışır. Dilerseniz büroların banka hesaplarına talep edilen tutarı yatırarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz de online olarak kartınızdan ödeme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Online ödeme sistemlerinde en güvenilir sistemlerle çalışılmaktadır. Bankaların teste tabi tuttuğu sistemler ve güvenilirliği kanıtlanmış sistemlerle çalışıldığından herhangi bir güvenlik açığı bulunmaz. Zaten tercüme büroları tüm onlie sistemleri düzenli olarak izler, takibini sağlar, dosyaların ve tüm bilgilerin gizliliğini sağlamak için tedbirler alır.