Tercüme Bürosu ile Çalışmanın 10 Avantajı

Bir tercümeye ihtiyaç duyduğunuzda sizin için çalışacak olan tercümanı çeşitli freelance ilanlar verilen sitelerden bulabilirsiniz ya da bir tercüme bürosuna projenizi emanet edebilirsiniz.

Bugün tercüme bürolarının nasıl çalıştığını ve firmalarla çalışmanın ne gibi avantajlarını olduğundan Bahsedeceğiz.

1- En Doğru Tercümanın Projenizde Çalıştığından Emin Olursunuz

Tercüme büroları tüm projeler için yeni bir ekip oluşturarak hizmet verir. Bu şekilde çalışmanın önemli bir sebebi var. Öncelikle proje koordinatörleri tercümanı belirler ve çeviri süreçlerini kontrol eder. Tercümanın belirlenmesi işlemi projenin terminolojisine ve sektöre göre değişmektedir.

Sizin için en doğru tercümanı seçmek için yüzlerce tercümandan oluşan altyapıdan faydalanılır. Daha önce benzer dosyaların çeviri işlemlerini gerçekleştirmiş tercümanlar çok daha deneyimli oldukları için hızlı ve kaliteli sonuçları sunarlar.

2- Tercüme Süreçlerinde Teknik Destek Alabilirsiniz

Anlaştığınız tercüme bürosu çeviri süreçleri, fiyat politikası, görevlendirilen tercümanlar hakkında sizi bilgilendirme yükümlülüğüne sahiptir. Dolayısıyla çeviri süreçlerinde ve öncesinde ihtiyacınız olan tüm teknik desteği sağlanacağından emin olabilirsiniz.

Kurumsal kimliğe sahip bürolar marka değerine zarar vermemek için müşteri memnuniyetini ön planda tutar bu yüzden ihtiyacınız olan tüm destek sağlanmaktadır. Göçmenlik işlemlerinde talep edilen belgeler hakkında kafanızda oluşa soru işaretlerini bu deneyimli ekiplere danışabilirsiniz.

3- Memnun Kaldığınız Sonuçları Sunan Tercümanlarla Tekrar Çalışabilirsiniz

Eğer bir tercümandan memnun kaldıysanız bunu çalıştığınız tercüme bürosuna iletin. Çünkü iş akışının sürekliliğini sağlamamanın en doğru yolu daha önce firma ile çalışmış tercümanlarla yola devam etmektir. Kurumsal kimliğin korunması, büyük şirketler ile uzun süreli ortaklıklara imza atılması için tercüme büroları bu talepleri asla geri çevirmez.

Düzenli olarak aynı tercüman kadrosuyla çalışmanın avantajlarından biri şirket misyonu, çalışma alanı, sektör, hedef kitle gibi birçok bilgiye sahip donanımlı kişilerle proje yönetmektir. Bu sayede her yeni projede kaliteli sonuçlar elde edileceğinden emin olunur.

4- Noter Onaylı Tercüme İhtiyaçlarında Tercüme Büroları Hızlı Hareket Eder

Tercüme büroları her gün onlarca noter onayı talep edilen projelerle çalışmaktadır. Bu durum noter onayı istenen dosyalarda hızlı bir şekilde organize olma becerisi sağlamıştır.

Noter onaylı veya yeminli tercümelerde tercüme bürolarının deneyiminden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanda teknik destek de talep edebilirsiniz. Bu sayede akademik, sağlık, iş gibi doğrudan sizi ilgilendiren süreçlerde yüksek doğruluk oranlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

5- Tamamlanmış Projenizi Dilediğiniz Şekilde Teslim Alabilirsiniz

Tercüme büroları dil hizmetlerinde her zaman müşteri memnuniyetini düşünür. Bu yüzden mümkün olan tüm teslimat aşamalarını uygulayabilmektedirler. Yurt içinden ya da yurt dışından çeviri taleplerinin de karşılandığını düşünürsek projenizi rahatlıkla dilediğiniz şekilde teslim alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Hedef Tercüme Bürosu olarak kargo, e-mail, whatsapp, kurye, elden, hızlı kargo ya da siz nasıl talep ederseniz o şekilde dosya teslimatı sağlıyoruz.

6- Tüm Dosya Türleri Üzerinde Çalışıldığından Proje İstediğiniz Dosya Formatında Teslim Edilir

Siz hangi dosya formatında projenizi gönderirseniz gönderin tercüme büroları bu dosya formatları üzerinde çalışarak çeviri sürecini yürütür. Dolayısıyla her zaman talep ettiğiniz şekilde sonuçlar sunulur. Tercüme büroları tüm talepleri karşılayabilecek şekilde teknik altyapı oluşturmuşlardır.

Dilediğiniz dosya formatında da projenizi teslim alabilirsiniz. pdf, doc, docx, mp4, txt, odt, jpeg, bmp, mkv, flv, xls, html, zip, exe, app ve daha onlarca dosya uzantısı şeklinde projenizi talep edebilirsiniz.

7- Tercüme Büroları Kontrol Süreçlerinde Titizdir

Tercüme büroları markanın itibarını düşünür ve var olan rekabette her zaman bir adım önde olmayı hedefler. Dolayısıyla dil hizmeti süreçlerinde titiz çalışmalar yürütülür. Testlerden geçmeyi başarmış tercümanlarla çalışıldığı gibi sıkı kalite kontrol süreçleri de yapılmaktadır.

Kalite kontrolünü sağlamanın yanı sıra masaüstü yayıncılık hizmetleri için mizanpaj düzenlemesi de yapılır. Projeniz için mutlaka bir editörün görevlendirildiğinden emin olabilirsiniz.

8- Dilediğiniz Dil Çiftleri İçin Hizmet Alabilirsiniz

Tercüme büroları dünyanın her yerinden tercümanlarla iletişim halindedirler. Bulunması en zor dil çiftlerinde ve terminolojilerde bile rahatlıkla profesyonel dil hizmeti satın alabilirsiniz.

Diller sayfasında hizmet verilen sayfalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

9- Gizlilik ve Güvenlik Prosedürleri

Kişiler, kurumlar, kuruluşlar, şirketler tercüme bürolarıyla özel bilgilerini paylaşır. Bu bilgiler dışarıdan herhangi bir tercümanla çalıştığınızdan çok daha farklı şekilde korunmaktadır. Öncelikle ofisdeki tüm bilgisayarlar ve yerel ağlar düzenli olarak kontrol edilir. En yeni güvenlik yazılımları ve ekipler dışarıdan herhangi birilerin bu gizli bilgileri almasın önler.

Gizlilik ve güvenlik prosedürü tüm çalışanlar için de geçerlidir. Bu konuda yaptırımları olan sözleşmeler imzalanır ve 3. kişilere herhangi bir bilginin iletilmediğinden emin olunur. Gizlilik ve güvenlik konusun dikkat ediyorsanız mutlaka bir tercüme bürosu ile çalışın.

Gizlilik ve güvenlik sayfasından konu hakkında daha fazla bilgi alın.

10- Çeviri Belleğinden Faydalanın

Tercüme bürolarında çevirisi tamamlanmış projeler asla atılmaz. Veri tabanına kaydedilen projeler belirli bir süreyi doldurduktan sonra kesin olarak silinir. Tabi siz özellikle bu verilerin silinmesini isteyebilirsiniz.

Bu tutumun asıl amacı teslim edilen projenin kaybolması ya da herhangi bir şekilde imha olması durumunda yeniden müşteriye teslimatın sağlanmasıdır. Çeviri belleği sisteminin kullanılmasının bir avantajı da tekrar edilecek projeler veya benzer projelerde bir kılavuza sahip olmak önceki projenizden yararlanarak yeni projede düşük masraf ve yüksek hızlı sonuçlar sunmaktır.

Çeviri belleği kullanmak için 6 sebep yazısından konu hakkında detayı bilgi alabilirsiniz.