İçerik Yerelleştirme Hizmetlerinin 5 Katkısı

İçerik pazarlaması, arama motorlarına verilen reklamlardan tam 3 kat daha fazla verimin alındığı bir dijital pazarlama tekniğidir. Paralı reklamların külfetinden kurtulmak isteyen şirketler eşsiz içerikler üretme yoluna gider. Reklamlara göre daha geç sonuçlar verse de içerik pazarlamasıyla çok daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Peki içerik pazarlamasını içerik yerelleştirmesi ile taçlandırmaya ne dersiniz? Dil hizmetlerinde yerelleştirme her alanda karşımıza çıkıyor. Şirketler artık sadece müşterilerinin dilinden konuşmuyor onları ürüne çekebilmek, markayı akıllarına kazıyabilmek için daha fazla yerelleştirilmiş içerikler sunuyor.

Gelin tercüme sektörünün önemli uğraşlarından biri olan içerik yerelleştirme hizmetinin firmalara neler sağladığına yakından göz atalım.

1- Arama Motorlarından Organik Trafik Sağlanır

Yerelleştirilmiş içeriklerin sadece kullanıcıları ikna edebilmek oluşturulmaz. Dijital pazarlamanın vazgeçilmezi olan arama motoru optimizasyonu için de hedef dilde özgün içeriklere ihtiyaç vardır. Çoklu dilli web sitenizde her dil için yeni bir içerik üretemiyorsanız içerik yerelleştirmesini tercih etmenizi öneririz.

Dilediğiniz bölgeyi hedefleyin, dilediğiniz dilde konuşan hedef kitlenin diline yerelleştirilmiş içeriklerle arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve herhangi bir reklam için para ödemeden düzenli olarak kitleleri sitenize çekebilirsiniz.

Tabi öncelikle web sitenizin de yerelleştirilmiş olması gerekmektedir. Web sitesi yerelleştirme hizmetleri sayfasından daha fazla bilgi alın.

2- Kullanıcı Deneyimi Sağlar

Kullanıcıların işini kolaylaştıran tasarımlar, arayüzler, sistemler ve içeriklerin türü kullanıcı deneyimi kapsamına girer. Müşterilerinizin dilinden konuşarak kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz.

Üstelik içerik yerelleştirme hizmetleri sadece web siteleri için sunulan bir hizmet değildir. Mobil uygulamalar, sosyal medya çalışmaları, e-mailler için de içerik yerelleştirme hizmeti satın alarak şansınızı iki katına çıkarabilirsiniz. 5 Mobil Uygulama Yerelleştirme Türü yazısından mobil uygulama yerelleştirme hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3- Yerel SEO’ya Katkıda Bulunur

Yerel arama motoru optimizasyonu bir bölgeyi hedefleyen firmalar tarafından tercih edilir. Hedeflenilen bölgenin dilinden güncel içeriklere sahip olarak arama motoru optimizasyonun bu tekniğinde bir adım öne çıkabilirsiniz.

Daha fazla trafik ve daha fazla satış. Müşterilerin %47’si satın konusunda karar vermeden önce şirket veya ürün hakkında en az 3 içeriğe göz atıyor. Müşterilerinizin dilinde yerelleştirilmiş içerikler sayesinde satın alma sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

4- Sadık Müşteriler

Başka bir dilde konuşurken hedef kitlenizi nasıl ikna edebilirsiniz? Elinizde bir sihirli değnek olmadıkça farklı dilde konuşan kitleleri ikna etmek pekte mümkün değildir. İçerik yerelleştirme hizmetleri ikna kabiliyetinin yanı sıra sadık müşterilere sahip olmanızı amaçlıyor.

5- Hızlı Yatırım Getirisi

Yeni pazarlara açılırken yerel firmalarla rekabet edebilmek hiç de kolay değildir. Potansiyel müşteriler yıllardır alışveriş yaptıkları ve güvendikleri firmaları tercih etme eğilimdeler.

Onlara eşsiz yerelleştirilmiş içerikler sunmanız taktirde sonuçlara çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Yatırımlarınızın karşılığını dil hizmetleri ile almak tonlarca para verip reklam satın almaktan çok daha karlıdır.

Bu yazı hoşunuza gittiyse Yerelleştirmenin 5 faydası yazısına da göz atabilirsiniz.