Otellerde Tercümeye İhtiyaç Duyulmasının 4 Nedeni

Oteller, iş hayatına, günlük hayatın stresine ara verip seyahat etmek ve dinlenmek isteyenler için tasarlanmış alanlardır. Hepimiz sorunsuz ve keyifli bir tatil geçirmek için çabalar ve bulduğumuz en uygun otele yerleşip rahatlamak isteriz.

Çoğu otel yerli halkın dışında birçok ülkeden misafir ağırlarlar. Peki farklı birçok ülkeden gelen misafirlerle nasıl ve ne şekilde iletişime geçilebilir? Bu sorunun cevabı elbetteki tercümanlardır. Yeni bir ülkeye seyahat etmek isteyen insanları ana dilinde anlamak ve yardımcı olarak memnuniyet sağlamak iyi ve profesyonel bir tercüme gerektirir.

Tercümenin otel rezervasyonundan, otelde sorunsuz ağırlanmaya kadar birçok aşamada kullanıldığı alanlara göz atacak olursak;

Reklam ve Tanıtım Ürünleri

Başarılı reklam ve katalog tanıtım çalışmaları rekabetçi sektörde size her zaman öne taşıyan bir adımdır. Global müşterilere ulaşmak ve yerel halkın dışında dünyanın birçok yerinde tanınmak ve anlaşılmak için reklam ve tanıtım çalışmalarınızda çok dilliliğe önem vermelisiniz.

Reklam ve broşürlerde global olmak için de tercümeye ihtiyaç duyan oteller hedef kitlesinin dilinde çalışmalar yapmalıdır. Turizm sektöründeki en yoğun turist skalasını gözden geçirerek o dilde reklam çalışmaları yapabilir ve böylece birden çok ülkeye de hitap edebilirsiniz.

Otel Malzemesinin Çevirisi

Konukları, otele girdiği andan itibaren dikkat etmesi ve okuması gereken levha ve yönlendirme yazıları karşılar. Yerel dili konuşmayan yabancı uyruklu konuklar için bu yazılar önem taşır. Bu yüzden çeviri işaretler ve levhaların da yanı sıra, menüler, broşürler, güvenlik kuralları ve otel kuralları gibi otel malzemeleri için oldukça gereklidir.

Konuklar oda için ekstra materyallere ihtiyaç duyabilirler. Bu yüzden oda servisi menüsünü kolayca anlayabilmeliler. Birden fazla dilde açıklamalar olan materyallere sahip olmaları bu aşamayı kolaylaştırır.

Potansiyel Pazarı Genişletmek

Potansiyel pazarınızı genişletmek öncelikle otelin tanıtımını ve etkinlikleri açıklayan bir web sitesi ile sağlanabilir. Web sitesi sürümlerinin birden fazla dil ile oluşturulması otomatik olarak pazarlama mesajınızın ulaşacağı kişi sayısını da artırır.

Müşteriler doğru olanı seçmek için detaylı araştırmalar yapar ve otel sayfalarında ek bilgilere ihtiyaç duyarlar. Otele ait web sayfası birden fazla dile hitap ettiği taktirde sitenin ziyareti kolaylaşır ve satın alma aşaması müşteriler için oldukça kolaylaşır.

Müşteri Memnuniyeti

Otel sektöründe, rekabetçi piyasada birçok alternatif sunulurken farklı dil konuşan kitlenin gereksinimlerini karşılayarak rekabetten sıyrılmak ve müşteri memnuniyeti sağlamak elbette mümkün.

Reklam ve tanıtım, otel kullanım alanlarındaki materyaller, web sitesi ve müşteri ile iletişim konusunda tercüme ve çok dil kullanımını esas alındığı taktirde karşılıklı memnuniyet sağlanır ve bu da kazancı beraberinde getirir.

Tercüme ve çeviri alanında destek almak isteyenler Hedef Tercüme adresinden iletişime geçebilirler.