Video Çevirileri Şirketler İçin Ne İfade Ediyor?

Video çevirileri altyazı ve dublaj hizmetlerini kapsar. Çoklu dilli bir televizyon reklamında kimi zaman altyazı kimi zaman da dublaj ile potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek hedeflenir. Fakat bugün video ile pazarlama imkanları geçmişe göre gelişmiş bir durumda.

Sosyal medya sitelerinde reklam videoları, kişiselleştirilmiş e-posta videoları, web sitelerinde yer alan şirket tanıtım videoları, mobil oyunlarda yer alan reklam videoları gibi çeşitli şekilde videonun gücünü kullanarak pazarlama yapmanız mümkün. Dijital Pazarlama Çevirileri sayfasından çeşitli pazarlama örneklerine ulaşabilirsiniz.

Tüm video pazarlama stratejileri yerelleştirme hizmetlerine entegre edilebilir bir şekilde. Bu yazıda video içeriklerinin tercüme edilmesinin firmalar açısından ne gibi avantajlar sağladığını açıkladık.

Videolar Talep Edilen İçerikler Arasında En Üst Sırada Bulunuyor

Bir web sitesinde sayfalar arasında gezinin kullanıcıların %20’si içerikleri okuyor geri kalan %80 ise sayfada bulunan videoyu izliyor. Dolayısıyla talebin en fazla olduğu içerik türü olarak videolar göze çarpıyor. Video izleyen kullanıcılar anlamadıkları bir dilde ki videoyu izlemeleri çok düşük bir ihtimal.

Bu yüzden hizmetlerinizi tanıttığınız videolarda altyazı veya dublaj ekleyerek daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi Video Platformlarında Yer Almanın Önemi

Youtube, Dailymotion, Vimeo gibi video içerik platformlarında yer almak kurumsal profil oluşturmak dijital pazarlama trendleri arasında yer alıyor. Kurumsal web sitenize bu platformlardan çok sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz. Uluslararası müşteriler için de yerelleştirilmiş altyazılar ekleyebilirsiniz.

Her gün Youtube’da 5 milyar video izleniyor. Bu platformda reklam yayınlayarak milyonlarca insanın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hatta reklamlara harcama yapmadan kullanıcıların ilgisini çekecek farklı içerikler ile marka konumlandırma çalışmaları yürütebilirsiniz.

Yerelleştirilmiş Videolar Kolay Paylaşılan Bir İçerik Türüdür

Video içeriklerin bir diğer özelliği ise paylaşım için oldukça elverişli olması. Kullanıcılar en çok video içerikleri paylaşıyor. Böylelikle yapmış olduğunuz bir video pazarlaması videosu siz talep etmeseniz dahi milyonlarca kişinin paylaşımıyla trendler arasına girebiliyor. Fakat uluslararası görüntülenme almak için altyazıları kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Geri Dönüş Oranları Yüksek Influencer Pazarlaması

Dijital pazarlamanın popüler bir türü olan Influencer pazarlaması belirli bir kitleye sahip popüler isimlerin yaptığı pazarlama çalışmalarına denmektedir. Ürününüzü tam olarak istediğiniz hedef kitleyi yakalamış olan kişiler vasıtasıyla tanıtabilirsiniz.

Influencer pazarlamada seçtiğiniz isimler dünya üzerinden görüntüleme alabilen isimlerse farklı dillerdeki yerelleştirme çalışmalarıyla dünyanın çeşitli yerlerinden kullanıcılara markanızı tanıtma imkanı sunuyor.

Bu türden çalışmalar geri dönüş oranları yüksek çalışmalardır. Potansiyel müşterilerinize kendi dillerinde ulaştığınızda markanın adı çok daha akılda kalmış olacak.

Düşük Maliyetlerle Milyonlarca İnsana Ulaşma İmkanı

Pazarlama videolarına yaptığınız yatırımdan daha fazla verim almak ister misiniz? Daha geniş kitlelere ulaşmak profesyonel altyazı hizmetleriule mümkün.

Altyapısı oluşturulmuş, kurgulanmış ve emek verilmiş bir videoyu milyonlarca insana ulaştırmak profesyonel tercüme çalışmalarıyla oldukça kolaydır. Seslendirme ve Dublaj Hizmetlerinin İncelikleri yazısından konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazıyı okumaktan keyif aldıysanız Çoklu Dilli Dijital Pazarlamada Başarısız Olmanızın 4 Sebebi yazısına da göz atabilirsiniz.