fbpx

Yasa Kanun Tercümesi.

Anayasal hukuk sisteminde yetkili mecralarca oluşturulan hukuk kuralları “kanun” ya da “yasa” olarak tanımlanmaktadır. Kanunlar, yönetmelikler, tüzükler hukuk kuralları arasında yer almaktadır. Yasa ve kanunlar hukukun kaynaklarından biri olarak toplumsal yaşamı ve ilişkileri düzenlerler. Yasa kanun tercümesi söz konusu olduğunda; farklı dilleri konuşan kişiler arasında konusu hukuk olan bilgilerin yer aldığı metinlerin tercüme edilmesi anlaşılmaktadır.

Kontratlar, iş sözleşmeleri dilekçeler, evlilik sözleşmeleri, dava dosyaları, adli tebligatlar başta olmak üzere, düzenlenmesinde ve uygulanmasında hukuk kurallarının esas alındığı tüm belge ve metinler yasa kanun tercümesi kapsamında değerlendirilmektedir. Hukuki dile hâkimiyet gerektiren yasa kanun tercümesi genellikle hukuk kökenli tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Hedef Tercüme Bürosu olarak bütün dünya dillerinde ve tekniklerinde tercüme deneyimine sahip alanında uzmanlaşmış tercümanlarımız tarafından yasa kanun çevirileri titizlikle yapılmaktadır.

Hukuk dili, farklı bir sözlüksel yapıya sahiptir, eski sözcüklerin kullanımı, teknik ve hukuki terimlerin fazlalığı, bilindik sözcüklerin farklı anlamlarda kullanılması gibi pek çok nedenle yasa kanun tercümeleri, uzmanlık ve deneyimi öne plana çıkarmaktadır. Hukuki ilişkilerin düzenlendiği belgelerde her bir detayın kişilerin hak ve sorumluluklarını belirlemekte önem kazandığı düşünüldüğünde tercüme kalitesinin ne derece önem taşıdığı da anlaşılabilmektedir.

Hedef Tercüme, 65 ülke ile olan işbirliği ve tam zamanlı çalışan uzman tercüman kadrosu ile yasa kanun tercümesi konusunda da müşterilerinin beklentilerini eksiksiz olarak karşılamaktadır. Acil tercüme ihtiyaçlarına da çok hızlı ve kaliteli çözümler üretebilen tercümanlarımız gizlilik ve güvenlik garantisiyle hizmet vermektedirler.

İletişim

Yasa Kanun Tercümesi

Yasa Kanun Tercümesi

Yüksek Kalite

En deneyimli tercümanlar ve katı denetim aşamalarımız sayesinde en kaliteli çevirileri sizlere ulaştırıyoruz.

7/24 Açığız

Dünya genelindeki müşterilerimize ve acil ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için çağrılarınıza 7/24 cevap veriyoruz.

Hız

Proje koordinatörlerimiz en doğru tercüman seçimleri ile en hızlı şekilde sonuca ulaşmamızı sağlamaktadır.

Uygun Fiyatlar

9TL’den başlayan fiyatlar ile en uygun tercüme teklifleri almak için istediğiniz zaman bize dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi Tercüme Teklifli Al!

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

İrtibat Telefonu

Çeviri Dosyanız

Back to Top