5 Madde İle Yeminli Tercümenin Avantajları

Yeminli çeviri, belirli ülkelerde belgelerinizin yasallığını korumanıza izin veren tercüme türüdür. Bu konuda daha çok bilgi sahibi olmak isteyenler yeminli tercüme nedir? linkinden konu hakkındaki detaylı yazımıza ulaşıp inceleyebilirsiniz.

Çeviri, kendi içinde noter onaylı ve yeminli tercüme olarak farklı segmentlere ayrılmaktadır. Burada ele alacağımız yeminli tercüme ve avantajları olacak. Bu avantajlar nelerdir beş madde ile inceleyelim;

1- Çeviri Araçlarının Kullanılmaması

Çeviri konusunda çeşitli arama motorlarının çeviri sözlüklerine başvurup  anlamsız bir hüsranla biten sonuçlar alırız. Arama motorlarının çeviri sözlüklerinde yanlış sonuçlar almamız yüksek oranla mümkün.

İhtiyacınız olan, çeviri türü diplomatik, ticari, diploma gibi eğitim alanında önemli çeviriler ise ve sıfır hata ile bunu gerçekleştirmek istiyorsanız yeminli tercüme başvurulması gereken bir alandır. Çünkü arama motorları verilen cümlelerdeki kelimelerin kullanım alanını seçemeyip,karşınıza sizin istediğinizden çok daha başka anlamlar çıkarabilir.

Proje ya da dokümanlarınız üzerinde yapılan tercüme, çevirmenlerin yüzde yüz kendi düşüncelerinin sonucudur ve bu sonuç size kurum onayı ile hatasız ve doğruluğu kanıtlanarak verilir.

2- Kaliteli Sonuçlar

Çeviri, bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi arama motorlarının da sahip olduğu bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat kaliteli çeviri güvencesini size yüzde yüz verebilecek olan yeminli tercüme ve diğer tercüme alanlarında çalışan uzman insanlardır.

Başarılı ve kaliteli çeviri kriteri olan kitle için yeminli tercüme size istediğiniz bu iki kavramın karşılığını belgelerle sunar. Bu nedenle eğer çeviri konusunda hatasız ve başarılı sonuçlar almak içi güvenilir çeviri bürolarına başvurmamız gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz.

3- Müşteri Gizliliği

Yeminli çeviri hizmeti, çeviri için paylaştığınız dokümanların gizli ve güvende tutulmasını sağlar. Bu nedenle çeviri desteği almak istediğiniz konu bilimsel dergiler veya patentler gibi gizlilik gerektiren arşivlerin tercümesi ise, yeminli tercüme bu alanda başvurabileceğiniz en güvenilir alandır.

Yeminli çeviri yapan  profesyonel çevirmenler, aynı zamanda ihlal edilmemesi gereken kendi etik kurallarını da uyguladıkları için, gizlilik konusunda endişelenmeden dokümanlarınızı paylaşabilirsiniz.

4- Ücretsiz Revizyon

Çok nadiren de olsa, gözden kaçan birtakım çeviri hataları olabilmektedir. Bu durumlarda çevirinin revizyonu konusunda çevirmenle görüşebilirsiniz. Bu işlem için ekstra bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur.

5- Güvence Sağlar

 

Yeminli tercümede, sunduğunuz belgelerin çevirisi bittikten sonra imza ve mühürle size sunulduğundan bahsetmiştik. Bunun anlamı, çeviri alanında profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından çeviri işleminiz gerçekleşmiştir demektir. Size bu güvenceyi belgenizin orijinalliğinin bozulmadan çalışıldığını imza ve mühürle ve noter onayı ile sunar.

Aldığınız hizmetin doğruluğundan, orijinalliğinin bozulmadığından ve hatasız olduğundan emin olmak ve kendinizi ve işinizi bu konuda güvence altına almak istiyorsanız yeminli tercüme bu anlamda başvurabileceğiniz çeviri alanıdır.